İzleyiciler

27 Kasım 2015 Cuma

Bu yapılan hayır mı şimdi?

Düzenli olarak birileri karşımdaki parkta, yere(!) bayatlamış ekmek atıyor. Bazen simit, bazlama ve galetayla çeşitlendiriyor. O kadar çok ki, bir lokanta ya da bakkal falan diye düşünüyorum. Amacı eminim ki israf etmemek. Ama ne yaptığının farkında olmayacak kadar sığ bir zihniyete sahip demekki.


Bu vatandaşa Allah'tan akıl istiyorum. Perdemi açıp yola baktığımda saçılan ekmekler,benim gibi lokmayı yolda gördüğünde öpüp başına koyan bir insanı geleceği için çok korkutuyor.
Parka gelen köpekler bu yığını bir hayırlıyor, dağıtıyor. Sağa sola saçıyor ki, parkın köpekler tarafından -çok afedersiniz- tuvalet olarak kullanıldığını bilmeyen yoktur sanırım.
Güvercinler ilk günler gelip biraz tırtıklıyor, sonra taşlaşıyor olsa gerek, serçeler bile uğramıyor yanına. Belediye görevlileri birkaç gün sonra çöpe dönüşen ekmekleri, söve söve (bence çok haklılar) toplayıp atıyorlar.

Acaba bunu yapan açlığı biliyor da mı atıyor, bilmiyor da mı atıyor?

6 yorum:

 1. Bizim burada da var. Heryer kafe olduğundan. Yürüyüş yaparken kuşların her yere dağıttığı ekmeklere basabiliyor insan çamur içinde olduğundan fark etmeden. Gerçi geçenlerde orsya beton bir alan yaptılar. Şimdi dışarı sıçramıyor pek. En azından o kadarını ayarladılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahh. Cozumleri bu kadar mi? Ama hic olmazsa birseyler yapilmis.
   Cehalet ne fena :(

   Sil
 2. Bu bir Ankara gelenegi olsa gerek.
  Meclis Parki bu sisteme gore calisiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne saçmalık.
   Bugünkü menüde simit vardı. Yaklaşık yüz kadar.
   Allah'tan kar yağdı da, kapadı üstünü.

   Sil

 3. O duvara durumu kısaca anlatan bir yazı assanız, Belki Kışı de yaptığını farkeder.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi fikir.
   Yazıp ağaca assam görürler mi acaba?
   Görüp de tekrar dökmeseler bari. Eşşek değiller ya.

   Sil